Správný výběr prádelny je důležitou součástí zdravotnictví

Praní prádla je běžnou záležitostí, kterou běžně provozujeme doma. Komu se začne zdát, že je to až příliš často, může si objednat služby profesionální prádelny.

Péče o prádlo je stěžejní v našem soukromém životě, ale ve zdravotnictví se jí musí věnovat ještě daleko větší péče. Při praní a žehlení musí prádelna dodržovat přísná hygienická pravidla, přičemž prádlo je vždy ošetřeno speciálním prostředkem, který je určen ke kompletní likvidaci bakterií a virů. To poskytuje dostatečnou záruku nejen čistoty, ale rovněž přináší kladné benefity z epidemiologického hlediska. To je velmi přínosné jak pro zdravotnický personál, tak pro pacienty.

Na co se soustředit při výběru prádelny?

Pracovníci by měli dbát na to, aby čisté prádlo nepřišlo do styku se špinavým. Pokud chce prádelna poskytovat služby lékařům a zdravotníkům, musí se řídit vyhláškou č.306/2012 Sb., kde je stanoveno, jak přistupovat k znečištěnému prádlu a jak s ním manipulovat, aby například nedošlo k dalšímu šíření infekčních nemocí.

Pokud prádelna splňuje tyto obecné požadavky, není důvod k obavám a lze jim svěřit veškeré zdravotnické prádlo.

Zdravotnictví má různé sektory

Zdravotnictví je velmi široký pojem a každá specializace vyžaduje odlišný přístup k praní a ošetření prádla.

  • Klasické ordinace praktických a specializovaných lékařů se mohou obrátit na prádelnu, aby jejich oblečení bylo čisté a hygienicky ošetřené.

  • Velká zdravotnická zařízení, jako například nemocnice, jsou navíc při větším rozsahu praného a žehleného prádla náročnější na třídění.

Prádelna je významným prvkem celé zdravotnické péče. Bez ní by to prostě nešlo. Výsledkem není jen vyprané a vyžehlené prádlo, ale prádlo mikrobiologicky čisté.

Napsat komentář